micklecat (micklecat) wrote,
micklecat
micklecat

Містечко / Kasaba (Нурі Більге Джейлан, 1997)Жанр: психологічний
Країна: Туреччина
Режисер: Нурі Більге Джейлан

Перша повнометражна стрічка режисера. Сюжета майже немає, як і у всіх фільмах Джейлана. Показані картини з життя невеликого турецького містечка. Цей фільм дещо відрізняється від подальших робіт режисера, а саме - в ньому багато розмов (майже пів-фільма). Персонажі розмовляють на теми смисла життя, призначення людини, відносин батьків і дітей, життєвого шляху та інші. Мені особисто не зовсім до вподоби така кількість діалогів; багатьом цей фільм буде видаватися нудним. Втім, багатьом ця стрічка, думаю, і сподобається. Теми, підняті в ній, актуальні завжди і в будь-якій країні. Режисер немовби наштовхує глядача на роздуми деталями: наприклад, мати, здавалося б, любить свою доньку, але дає їй у школу несвіжий сніданок; батько, захоплено розповідаючий про Олександра Македонського, просто ігнорує прохання малого сина піти з ним по кукурудзу. Словом, фільм вартий уваги.

"Містечко" - це той фільм, який знімає Музаффер у "Травневих хмарах", хто дивився - неодмінно впізнає.
У фільмі грають актори, знайомі глядачеві з робіт Джейлана, в тому числі його мати і батько.

Почерк режисера вже вгадується, а з точки зору фотографії фільм просто чудовий (хоч і чорно-білий), знавці оцінять. Тільки в одному місці я помітив легкий пересвіт: в сцені, де діти переплигують через кущі.
Що мене зовсім розчарувало в цьому фільмі - так це звук. Звук тут не іде ні в яке порівняння з пізнішими Джейлановими роботами. Голоси акторів звучать, як в студії, занадто чисто і студійно. Рипіння гойдалки занадто гучне і неприродне. І так далі.

Фільм з вмонтованими українськими субтитрами.

http://www.imdb.com/title/tt0143334/

Kasaba.avi https://fex.net/get/539283197143/1324938274
Тривалість: 1:25:58
Якість відео: DVDRip
Відео: кодек: DivX 6.x, розмір кадру: 512х304, бітрейт: 1400 кб/с
Аудіо: турецька, аудіокодек: MP3, бітрейт аудіо: 128 кб/с
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments