micklecat (micklecat) wrote,
micklecat
micklecat

Медея (Ларс фон Трієр, 1988)Жанр: драма
Країна: Данія
Режисер: Ларс фон Трієр
У ролях: Кірстен Олесен, Удо Кір, Хеннінг Єнсен, Людмила Глінська
Сюжет фільму:

Болюча і шокуюча драма повністю у дусі Ларса фон Трієра, у нас майже невідома. Цей фільм Трієр зняв за сценарієм режисера Карла Теодора Дреєра, якого вважав одним із своїх духовних батьків. В основі сценарію - однойменна трагедія Евріпіда, але перероблена і адаптована для сприйняття сучасним глядачем. Трієр же, реалізуючи сценарій, додав до нього своє бачення, відірвавши дію від місця, де вона відбувалася згідно з першоджерелом. Фільм знімався в Данії, на західному узбережжі Юлланду. Егей пливе на кораблі вікінгів, Медея живе у вікінгівській будівлі, ландшафт аж ніяк не корінфський і т.д. Втім, фільму це пішло тільки на користь, хоч і зумовлено було в основному невеликим бюджетом.

Головну роль зіграла Кірстен Олесен, яка грала у "Картинах визволення". На жаль, робота з нею складувалася у Трієра не найкращим чином (його слова), і після "Медеї" вона у Трієра вже не знімалася, а шкода, бо акторка вона неперевершена. Удо Кір (Ясон), навпаки, залюбки знімався у Трієра в багатьох фільмах. Тут обидва вони грають чудово, показуючи всю свою майстерність. Роль Главки грає балерина без помітного акторського таланту, але на роль такої собі малої, не обтяженої розумом, тягне.

Взагалі фільм справляє настільки сильне враження, що після перегляду, як правило, глядач не може прийти в себе хвилин з 15. Геніальна драма в дусі Трієра, який любить боротися з глядачами. Хоч сам Трієр і недолюблює цей фільм (в основному, за антураж), почитайте відгуки на IMDB - і самі побачите.

Не скаржіться на якість зображення! Вона саме така, як є, Трієр навмисне зробив фільм таким для підсилення враження. Фільм знімався на відео, потім перезнімався на кіноплівку з лабораторною зміною кольору, де треба, а потім ще раз з кіноплівки на відео. Трієр у цьому фільмі вільно грає з кольором, де треба додаючи і віднімаючи насиченості, фарбуючи зображення в певні моменти. В кількох епізодах використовується електронна рирпроекція. Трієр був і залишається одним з піонерів електронного кінематографу.

Фільм на мові оригіналу, субтитри - українські, вмонтовані.

http://www.imdb.com/title/tt0095607/

Medea.avi https://fex.net/get/539283197143/1324938528
Тривалість: 01:16:13
Якість відео: DVDRip
Відео: кодек: DivX 6.8, розмір кадру: 576 x 432, бітрейт: 1600 кб/с
Аудіо: мова: датська, аудіокодек: AC3 2.0, бітрейт аудіо: 224 кб/с
Субтитри: мова: українська
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment